Dla nauczycieli

„Lato, lato wszędzie zwariowało oszalało moje serce…”

No i niestety zaraz po lecie. Zbliża się wrzesień, a wraz z nim, nieubłagalnie przybliża się czas powrotu do pracy, do dzieci, do obowiązków….

Wiele z was wykorzystuje jeszcze ostatnie dni na odpoczynek, a inni już nastawiają się na nowy rok, przygotowują materiały, robią porządek w zasobach nauczycielskich, milionach gadżetów, płyt, książeczek :D Coraz częściej zaczynamy się zastanawiać czy pracować na dotychczasowych materiałach, czy wybrać w tym roku coś nowego, innego, albo zaczynacie dopiero pracę z dziećmi i zastanawiacie się jaki kurs wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę przy tym wyborze?

 

1. Pomoce dla nauczyciela

Zdecydowana większość nauczycieli grup przedszkolnych zwraca szczególną uwagę na to, co dany kurs ma do zaoferowania dla nauczyciela

  • KARTY OBRAZKOWE – powinny być duże ( żeby grupa 20-25 uczniów z łatwością je widziała) i kolorowe, żeby przykuwały uwagę najmłodszych

 

  • KSIĄŻKA DLA NAUCZYCIELA- ponieważ chcemy ułatwiać sobie pracę, a nie utrudniać, powinna zawierać gotowe pomysły na zabawy

Dodatkowym atutem będzie, jeśli zawiera dodatkowe ćwiczenia , które można wykorzystać, jeśli zajęć jest więcej niż 2x w tygodniu lub jeśli chcemy mieć po prostu w czym wybierać :)

  • PIOSENKI – piosenki do kursu powinny pomagać dzieciom utrwalać wprowadzone słownictwo, a zarazem wpadać w ucho.
  • HISTORYJKI – dobrze, jeśli historyjki zawierają całe zwroty z wprowadzonym wcześniej słownictwem, karty do historyjek powinny być kolorowe i mieć taki format, żeby można było swobodnie je przenosić z sali do sali (przedszkola do przedszkola)

 

  • MULTIMEDIA- dodatkowym atutem kursu są narzędzia multimedialne , które są coraz bardziej obecnie rozpowszechnione. Wykorzystane w odpowiedni sposób i w odpowiedniej ilości urozmaicą zajęcia. Demo do sprawdzenia po kliknięciu :)

 

2. Pomoce dla dziecka

  • KSIĄŻKA – Większość nauczycieli wybierając podręcznik dla dziecka, patrzy przede wszystkim na jego cenę. Dla rodziców wrzesień jest zazwyczaj kosztownym miesiącem ( wyprawka, składki itp.), dlatego to ważne, żeby podręcznik nie był drogi.

Inną bardzo ważną sprawą jest zawartość podręcznika- przecież nie chcemy , żeby zajęcia j. angielskiego polegały na kolorowaniu obrazków. Ważne są wypychanki, naklejki, ćwiczenia grafomotoryczne mające na celu utrwalanie słownictwa, ćwiczenie rozumienia ze słuchu, a przy okazji rozwijanie motoryki małej dziecka.

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, ale w przypadku tej grupy wiekowej to bardzo istotne, żeby kolory, postaci, ćwiczenia były dla dzieci ciekawe i przykuwały wzrok.

 

  • MULTIMEDIA – ćwiczenia interaktywne pomogą rodzicom być na bieżąco z materiałem wprowadzonym przez nauczyciela, a dzieciom utrwalanie i przyswojenie poznanych słówek i zwrotów.

 

Nie wiem, czy macie podobnie, ale ja bardzo lubię wziąć podręcznik do ręki, poprzewracać strony, zapoznać się z materiałami osobiście, dlatego bardzo polecam zadzwonić do konsultantów wydawnictwa i zaprosić ich do siebie, porozmawiać, zobaczyć kurs na żywo, a to na pewno pomoże wam w podjęciu decyzji.

Tymczasem możecie zobaczyć jak prezentują się poszczególne elementy kursu na filmie pod linkiem: Poznaj English Play Box

Powodzenia i cieszcie się ostatnimi dniami wakacji! <3